Wszelkie teksty, haiku i zdjęcia są własnością autora tego blogu. Kopiowanie bez jego zgody jest zabronione.
Tagi
margin: 120px; height: 50px; height: 50px; }
dogs } { height: 50px; {
RSS
niedziela, 26 lipca 2009
AMBROSIA Journal of Fine Haiku ( Issue 4 Summer 2009 ) pod edycją Denisa M . Garrisona już w sieci. Niestety edytor zapowiedział, że to ostatnia publikacja tego magazynu, tym większa jest moja satysfakcja z ukazania się w tym żurnalu trzech moich haiku. Wszystkich miłośników haiku zapraszam do zapoznania się z zawartością tego wydania.


09:08, jacek_jaal
Link Komentarze (4) »
środa, 22 lipca 2009
W dzisiejszym The Mainichi Daily News:blady świt
stary piekarz rozrywa
nowy worek mąki

16:24, jacek_jaal
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 20 lipca 2009
 Oto certyfikat jaki otrzymałem od organizatorów The 20th Ito En “Oi Ocha!” New Haiku Contest:


20:41, jacek_jaal
Link Komentarze (2) »
piątek, 17 lipca 2009
W nowym lipcowym the Asahi Haikuist Network znów polskie akcenty. Na stronie głównej moje haiku o powrocie w rodzinne strony:

greeting me
with my father's name
hometown return

  W notatniku edytora haiku Grzegorza Sionkowskiego i moje:

fog rises
in my hometown
I know nothing
16:23, jacek_jaal
Link Dodaj komentarz »
środa, 15 lipca 2009


Wiadomośc od organizatorów The 20th Ito En “Oi Ocha!” New Haiku Contest. Niestety nie znam japońskiego, ale ktoś przetłumaczył i podobno jest to wyróżnienie za twórcze myślenie i nowatorskie podejście do tematu haiku. Nagrodą ma być publikacja w pokonkursowym zbiorze, który organizatorzy obiecują przysłać.
17:38, jacek_jaal
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 13 lipca 2009

Majowo-czerwcowe wydanie magazynu Sketchbook już w sieci. Można tam znaleźć kilka polskich akcentów. W konkursie którego tematem były słoneczniki "Sunflower'(s)" moje haiku zajęło drugie miejsce, wśród uczestników jeszcze kilka polsko brzmiących nazwisk. W wyborze edytorów z "Wedding" haiku thread odnajdujemy wiersze Moniki Wojtenki, Mariusza Ogryzko (Monika i Mariusz to rodzeństwo), Krzysztofa Kokota, Andrzeja Dembończyka, Igi Gali Miemus i moje.

W dziale haiku pierwszy raz na łamach Sketchbooka swoje wiersze pokazali Monika Wojtenka i Karol Rosiak tam też ukazała się moja sekwencja haiku poświęcona letnim kwiatom.

Poza tym rengay napisane wspólnie z Mariuszem Ogryzko i dwa inne z Robertem Naczasem. Akcentem plastycznym są dwie haigi: moja i Mariusza Ogryzko. Wszystkich zapraszam do szczegółowej lektury wydania.

16:33, jacek_jaal
Link Dodaj komentarz »
środa, 01 lipca 2009
Letnie wydanie angielskiego magazynu 3LIGHTS Gallery można już przeczytać w sieci. Wydanie to edytorzy poświęcili miłości i pokojowi. "Dzieci kwiatów", koncert w Woodstock to pierwsze moje skojarzenia z tamtym okresem. Pośród  wielu haiku zahaczających o ten temat można znaleźć dwa moje.
Zapraszam do szerszego zapoznania się z tym wydaniem.
18:47, jacek_jaal
Link Dodaj komentarz »